Blog główny

piątek, 22 kwietnia 2016

Co ludzie powiedzą?

Nie pamiętam już kiedy i w jakich okolicznościach - i czy opowiadała mi o tym Maria Magdalena, czy może przypadkiem nasz przyjaciel, Darek - ale szło to jakoś tak. Jeden ksiądz do drugiego: wiesz, promujemy odpowiedzialność, życie rodzinne, dbałość o dzieci - a tu Jezus: bez stałej pracy, bez żony i dzieci, włóczył się gdzieś w gromadzie podobnych obdartusów - no jaki to jest wzór..?

W rzeczy samej, próbując podsumować rozwlekłą i pełną emocji dyskusję na forum Re-Volta doszedłem do wniosku (nie po raz pierwszy zresztą...), że na czym jak na czym, ale na ludzkiej opinii i ludzkich konwencjach - to Panu Bogu kompletnie nie zależy.

No bo sami powiedzcie, jak to brzmi..? Panna pocznie i porodzi syna. Rany Boskie! Wszystkie panie Dulskie chwytają swoje córki za ręce i wloką do abortera..! A jak panie Dulskie są postępowe (takich ostatnio najwięcej...), to fundują dorastającym córeczkom różne tam wkładki domaciczne, czy choćby kuracje hormonalne. Żeby tylko brzucha nie było. Już wszystko jedno, czy dlatego, że - co ludzie powiedzą! Czy też dlatego, że - życie sobie dziecko zniszczysz, kariery nie zrobisz!


Oczywiście, że Pan Bóg to wiedział z góry. W końcu jest wszechwiedzący. I właśnie dlatego, że z góry to wiedział potrzebna była ciężarna Panna - a i włóczenie się w gromadzie obdartusów, bez zawracania sobie głowy, co też ludzie powiedzą

Skleroza to straszna rzecz! A wujek Google nie pomaga - tak już jest zaśmiecony, że zapytany, zwraca tylko sto tysięcy newsów o jakichś "skandalach w Kościele". Kto powiedział, że chrześcijaństwo samo w sobie jest skandalem..? Kierkegaard..?

5 komentarzy:

 1. A co tu tak pusto? Gdzie wywiało stałych komentatorów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Kira...
   podejrzewam, że się domyślam... odkąd reaktywowałaś bloga i forum, zaglądam tu czasem z Twoich linków z naukowej ciekawości... po prostu ludzi zniesmaczył post na temat pomysłu prawa o karaniu mężczyzny, współtwórcę ciąży, za suwerenną decyzję kobiety o jej usunięciu... to nawet dla wielu prolajferów, dla których zygota to "dziecko", zaś kobieta to nie człowiek mogło być nie do strawienia...

   Usuń
  2. A może po prostu nie mają tutaj nic do dodania. Nie zawsze trzeba chcieć się wypowiedzieć.

   Usuń
 2. @Kira- dodać należy agresję, nietolerancję i jestem Bogiem, czyli we wszystkim mam rację.
  Zniechęca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jezus to przy dzisiejszych księżach mały pikuś. Niestety.
  Tzw. personel naziemny ma poziom po prostu żenujący.
  Widać, że w ogóle nie przejmują się tym, co ludzie powiedzą.

  OdpowiedzUsuń