Blog główny

niedziela, 25 maja 2014

Nie uczestniczę - nie usprawiedliwiam

Tzw. "demokratyczna" polityka to od początku do końca farsa i kpina. Odmawiając uczestnictwa w jej mrocznych rytuałach - odmawiam moralnego usprawiedliwiania rządów, które posługują się tą wstrętną ideologią jako swoją raison d'etre. 

Utopijnym jest oczekiwanie, że można zmienić system działając wedle tegoż systemu reguł - i wspierając jego legitymację swoim głosem, chociażby i na "antysystemową" oddanym partię. Taka partia przecież nigdy nie wygra wyborów! Nawet niekoniecznie dlatego, że jakieś ufolodki "jak by co" poprawią wynik w komputerze, a jak tego nie wystarczy, to i dosypią kartek do urny. Partia antysystemowa nie wygra nigdy wyborów dlatego, że choć tzw. "liberalna demokracja" jest systemem nieludzkim i utopijnym per se, to i tak ugrupowania które ją wspierają (albo pragną wywrócić system na drugą stronę: w stronę WIĘKSZEGO socjalizmu na ten przykład...) mają naturalną przewagę, mogąc bazować na negatywnych uczuciach, resentymentach, zawiści tzw. "elektoratu" - to w zasadzie rozstrzyga kwestię, jak chodzi o wyniki wyborów teraz i na wieki wieków amen.

Tak więc nie głosuję i nie mam najmniejszego zamiaru głosować - a nawet namawiam i Państwa do niegłosowania, co z tym większą przychodzi mi łatwością, że przecież na tak bzdurne wybory jak jewrosojuzne i tak chodzi tylko nikła mniejszość.

A że pozwolę sobie zamieścić logo "partii antysystemowej":


to wyłącznie w nadziei, że Państwowa Komisja Wyborcza spełni swoją groźbę i będzie ścigać tego rodzaju "złamanie ciszy wyborczej" nawet na niszowych blogach. Odrobina reklamy bardzo się temu blogowi przyda..!

2 komentarze:

 1. Nie chodzę, bo się nie znam. I mało mnie ta Unia obchodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozesz nie interesowac sie Unia ale Unia interesuje sie Toba jak najbardziej-co jesz,czym jezdzisz,gdzie kupujesz a wkrotce pewnie z kim spisz i czy na pewno aby po "unijnemu";)
   Nawet nie zebym glosowal bo nie glosuje ale pewny wcale slusznosci tego nie jestem.

   Piotr34

   Usuń